AKTUALNOÂŚCI O MUZEUM EKSPOZYCJA STAÂŁA EKSPOZYCJA CZASOWA BIBLIOTEKA LINKI KONTAKT
AKTUALNOŚCI
O MUZEUM
EKSPOZYCJA STAŁA
EKSPOZYCJA CZASOWA
BIBLIOTEKA
LINKI
KONTAKT
FILMY
OFERTA
odwiedziÂło nas
osĂłb
Gorąca sobota

Choć ostatnia sobota (22.04) do upalnych nie należała, w naszym muzeum chłodno nie było. A wszystko za sprawą spotkań z historią i sztuką.

Już rankiem w progi muzeum wkroczyła liczna grupa... zegarmistrzów, i to z całej Polski. Nie po to by cokolwiek naprawić, ale by podziwiać m.in. nasz Mysłowicki Zegar Strefowy.

Była to również okazja do opowiedzenia naszym PT. Gościom o złożonej i mało znanej poza Śląskiem historii tej ziemi i ludzi. Panująca cisza i uwaga słuchających były największym podziękowaniem.

Główny cel wyprawy - Zegar - doczekał się niemniej interesującej opowieści pp. Damiana Roncoszka i Adama Mroziuka o jego konstrukcji, barwnych dziejach, naprawie i "codziennym tykaniu".

Znakomitą pamiątką dla naszych Gości - decyzją dyr.Adama Plackowskiego - stało się wydawnictwo albumowe "Mysłowice. Historia miasta". Wydawnictwo "AlexLucas" - wspomogło nas w tej sprawie w wymierny sposób.

Organizatorem spotkania w naszym muzeum- ze strony zegarmistrzów - był pan Damian Roncoszek, Eugeniusz Szwed z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.

powrót